ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Materace przeciwodleżynowe.

Osoby skazane na przebywanie w łóżku przez bardzo długi okres rehabilitacji (w tym obłożnie chore czy sparaliżowane) narażone są na odleżyny, które pogarszają stan pacjenta, a także jego dobre samopoczucie. Aby temu zapobiec stosuje się specjalistyczne rozwiązania, między innymi materace przeciwodleżynowe. Ich zadaniem jest opóźnienie powstania odleżyn.

Materace przeciwodleżynowe, czym są odleżyny?

Odleżyny są to uszkodzenia skóry, tkanki oraz kości, które powstają podczas długotrwałego leżenia, najczęściej w jednej pozycji. Wówczas dochodzi do ucisku, blokującego prawidłowy i regularny przepływ krwi, a tkanki, do których nie została dostarczona krew, zaczynają powoli obumierać.

Jeśli pacjent cały czas leży na plecach to odleżyny prawdopodobnie pojawią się na kręgosłupie w okolicach kości krzyżowej. Taki stan jest bardzo trudno leczyć, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby zapobiec ich powstawaniu. Najskuteczniejszymi sposobem na walkę z odleżynami są materace przeciwodleżynowe.

Materace przeciwodleżynowe – kiedy stosować?

Po materace przeciwodleżynowe sięgamy zawsze, gdy mamy w domu osobę, która nie może poruszać się o własnych siłach. Wówczas łóżko, wyposażone w taki materac, jest nieocenione w procesie pielęgnacji chorego. Materace przeciwodleżynowe są tak skonstruowane, żeby zapobiegać powstawaniu odleżyn.

Do wyboru mamy wiele rodzajów materacy (m.in. bąbelkowe, wentylowane, zmiennociśnieniowe, rurowe), które różnią między sobą możliwościami oraz systemem pracy. Taki materac musi być jak najbardziej przystosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
W naszej ofercie znajdą Państwo różne modele i typy materaców przeciwodleżynowych wysokiej klasy w naprawdę przystępnych cenach. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

materace przeciwodleżynowe

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia