ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Stomia - przypadłość związana z układem pokarmowym

 

Sprzęt rehabilitacyjny jest kosztowny i w większości przypadków potrzebny tylko czasowo. Zakup go na własną rękę może być zbędnym wydatkiem, który tylko niepotrzebnie nadwyręży budżet chorego. Z kolei korzystanie z niego w gabinecie fizjoterapeuty jest możliwe zbyt rzadko. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Wcześniej warto się dowiedzieć, jakie rozwiązania oferuje taka firma.

Łóżka dla chorych, stomia - sprzęt, sprzęt rehabilitacyjny


Jednym z podstawowych sprzętów, jakie można wynająć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest są specjalistycznego łóżka. Zwane są one łóżkami rehabilitacyjnymi. Wśród nich są te regulowane ręcznie i elektrycznie. Pozwalają na ustawienie łóżka na odpowiednim poziomie i w adekwatny sposób do bieżących potrzeb chorego. Ich największym plusem jest możliwość regulacji, która sprawia, że nie trzeba dźwigać chorego. Z kolei on sam czuje się bardziej komfortowo i ma chociaż namiastkę samodzielności. Podobne łóżka pozwalają nie tylko na zmianę regulacji pozycji (siedząca, leżąca), ale także na regulacje zagłówka lub innych elementów łóżka. Wszystko zależy od modelu danego egzemplarza. Wypożyczane są także materace przeciwodleżynowe. Są to rozwiązania, które sprawiają, że ciało chorego porusza się, a ciało nie dotyka cały czas materaca. Zapobiega to tworzeniu się odleżyn, nawet gdy pacjent jest unieruchomiony przez długi czas.

Kule ortopedyczne


Złamania i zwichnięcia są schorzeniem bardzo powszechnym. Kiedy uraz dotknie kończyn dolnych konieczne jest używanie kul. Kupowanie ich jest zbyteczne — w zależności od stopnia urazu mogą być one potrzebne od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oferuje wynajem wygodnych kul dostosowanych do wzrostu i wagi chorego. Jest to lepsze rozwiązanie niż zakup kul. Po pierwsze pozwala oszczędzić, zwłaszcza gdy kula jest potrzebna na krótko. Po drugie kupiona lub wypożyczona kula po pierwszych dniach używania może okazać się nieporęczna i niewygodna, a to spowoduje konieczność jej wymiany. Wynajem kuli jest rozwiązaniem elastyczniejszym i daje więcej możliwości.

Stomia - sprzęt


Stomia wymaga dobrej pielęgnacji. Jednymi z najbardziej z dokuczliwych dolegliwości, które wymaga od pacjenta uwagi i stosowania odpowiednich zabezpieczeń są skutki uboczne wykonanej stomii. Stomia wydalnicza jest otworem umożliwiającym usuwanie treści układu pokarmowego w sytuacji, gdy końcowy odcinek układu wydalniczego nie może być używany. W celu ochrony delikatnych okolic, gdy występuje stomia, powinno używać się pasów zabezpieczających dostępnych w wypożyczalni. Nie można zapominać także o odpowiedniej higienie tego miejsca, obejmującej mycie odpowiednimi preparatami, używanie kremu przeciw odparzeniom oraz plastrów zabezpieczających. Dzięki właściwemu sposobowi dbania o stomię związane z nią niedogodności łatwiej jest zaakceptować i przetrwać. Stomia jest poważnym problemem społecznym w 21 wieku. Stomia jest coraz częściej spotykana u osób w różnym wieku.

 

Koncentrator tlenu


Jednym z kosztownych, ale bardzo potrzebnych urządzeń są koncentratory tlenu. Są one stosowane przy leczeniu niektórych schorzeń układu oddechowego, a także w przypadku pacjentów dochodzących do siebie po urazach i ciężkich chorobach. Na rynku dostępne są koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne. Te pierwsze mogą być stosowane tylko w miejscu, gdzie zostaną ustawione i zainstalowane. Drugi rodzaj można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Bez względu na to, który rodzaj jest potrzebny, urządzenie można wypożyczyć. Dzięki temu będzie można je stosować bez inwestowania wysokich sum w jego zakup. Im droższe urządzenie, tym lepiej jest je wypożyczyć. W końcu nie wiadomo jak długo będzie ono stosowane.

Wózek inwalidzki


Wśród sprzętu rehabilitacyjnego, który jest czasowo potrzebny, są także wózki inwalidzkie. Korzystają z nich osoby po wypadkach komunikacyjnych, urazach, a także pacjenci ciężko chorzy i osoby w podeszłym wieku. W związku z tym potrzeba pozyskania takiego wózka jest bardzo wysoka na rynku. Właśnie dlatego praktycznie każda wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oferuje wynajem wózków. Zwykle pacjenci potrzebują ich tylko na jakiś czas, choć osoby przewlekłe chore stale korzystają z wózków. W ofercie wypożyczalni jest i wynajem krótkoterminowy, i długoterminowy. Warto bliżej zapoznać się z ofertą i wybrać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości.

stomia

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia