ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wypożyczalnia materacy przeciwodleżynowych

Z pewnością każdy z nas przywiązuje wagę do tego, na czym śpi. Wygoda podczas odpoczynku wpływa bowiem na jego jakość. Element ten jest niezwykle ważny szczególnie u osób, które z powodu swojego wieku oraz stanu zdrowia spędzają większą część czasu w pozycji leżącej. Wybór odpowiedniego materaca będzie miał wówczas kluczowe znaczenie nie tylko dla wygody, ale również dla zdrowia. W takiej sytuacji warto zainwestować w materac przeciwodleżynowy.

Wypożyczalnia materacy przeciwodleżynowych - czym jest materac przeciwodleżynowy

Tego typu materac cechuje się specyficzną budową zapewniającą osobie unieruchomionej stymulację tkanek. W wyniku długotrwałego leżenia ciało narażone jest bowiem na tak zwane odleżyny, czyli głębokie rany powstające w wyniku niedotlenienia tkanek oraz ich stałego ucisku. Występują one zwykle w miejscach styku wypustek kostnych z podłożem, a więc najczęściej w okolicy łopatek, kości biodrowych, łokci, kości ogonowej czy pięt. Gdy miejsca te będą w sposób ciągły uciskane, może pojawić się zaczerwienienie, a następnie pęcherze, które po pęknięciu przerodzą się w trudno gojące się rany. Taka sytuacja może z kolei prowadzić do powstania zakażenia, które, bagatelizowane, może przynieść ze sobą bardzo negatywne dla zdrowia skutki.
Materac przeciwodleżynowy ma więc za zadanie zapobiegać powstawaniu tych ran, zapewniając osobie unieruchomionej odpowiedni komfort.

Istnieje kilka rodzajów materacy przeciwodleżynowych, które różnią się między sobą kształtem wypustek. Materace przeciwodleżynowe bąbelkowe zbudowane są z niewielkich komór, które regularnie wypełniają się powietrzem i z niego uwalniają powodując harmonijny ruch. Tego rodzaju materace zalecane są osobom, których waga się nie zmienia.
Materace przeciwodleżynowe rurowe zbudowane są natomiast z rurek ułożonych poprzecznie na całej długości. Działają one podobnie jak materace bąbelkowe, korzystając z mechanizmu napełniania powietrzem i opróżniania komór wałków. Ten rodzaj materaca dedykowany jest osobom z nadwagą, a także chorym, u których już rozwinęły się odleżyny - w takiej sytuacji można w łatwy sposób wyciągnąć pojedynczy wałek spod miejsca z raną.
Przeciwodleżynowe materace z pianki poliuretanowej to z kolei produkt o znaczeniu profilaktycznym stosowany w szpitalach czy w przypadku osób starszych, które mogą w przyszłości narazić się na powstanie odleżyn. Materace tego typu nie posiadają mechanizmu zmiany ciśnienia, a ich działanie opiera się na grubości i elastyczności podłoża, w którym ciało może swobodnie się zatopić.

Zalety korzystania z materaca przeciwodleżynowego

Osoby stale unieruchomione dostrzegają szereg zalet korzystania z materaca przeciwodleżynowego. Przede wszystkim pobudza on krążenie krwi, redukując ucisk na tkanki, redukuje również zjawisko sztywnienia kończyn w wyniku długotrwałego leżenia, a także pomaga regulować odpowiedni poziom wilgotności skóry oraz temperatury ciała, co zdecydowanie wpływa na komfort osoby unieruchomionej.

Wypożyczalnia materacy przeciwodleżynowych

Tego rodzaju materace polecane są w szczególności osobom, które są czasowo lub na stałe unieruchomione, pacjentom po operacjach i zabiegach, które wymagają leżenia, jak również osobom niepełnosprawnym.
Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto sprawdzić, co oferuje wypożyczalnia materacy przeciwodleżynowych, a także poprosić o pomoc i doradztwo w wyborze najlepszego produktu. Wypożyczenie takiego materaca to możliwość przetestowania przez określony czas konkretnego jego rodzaju oraz stosunkowo niewielki koszt miesięczny - nie musimy więc od razu inwestować w zakup nowego produktu, który może okazać się nietrafiony.

wypożyczalnia materacy przeciwodleżynowych

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia