ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Łóżko elektryczne rehabilitacyjne

 

Łóżko elektryczne rehabilitacyjne to specjalny rodzaj łóżek, spełniający wymagania sprzętu medycznego, dzięki któremu chory może zacząć proces powrotu do zdrowia po urazie lub operacji. Ułatwiają one także opiekę nad osobami trwale unieruchomionymi oraz tymi, które wymagają długotrwałego leczenia w pozycji leżącej.

 

Jak wybrać wygodne łóżko elektryczne rehabilitacyjne?

 

Dobrze jest, aby dokładnie przygotować się do wyboru łózka. Dzięki temu jakość życia osoby wracającej do zdrowia uzyska poprawę. Dobrze dobrane łóżko to także łatwiejsze wstawanie, siadanie czy wygodna zmiana pozycji szczególnie w przypadku osób starszych. Warto przed zakupem lub wynajmem łóżka, dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach różnych modeli. Na co zwrócić uwagę i jakie cechy powinno mieć dobrze dobrane łóżko?

Odpowiednio dobrane i dopasowane łóżko jest bardzo ważną sprawą dla pacjenta, jego rodziny oraz osób opiekujących się osobą chorą, czyli lekarza, pielęgniarki i fizjoterapeuty. Dobrane do potrzeb pacjenta łóżko, nie dopuszcza ryzyka uszkodzenia jego ciała, a także w znaczący sposób ułatwia pracę terapeutów i opiekunów. Należy zaznaczyć, iż w sytuacji, gdy potrzebujemy łóżka na jakiś określony krótki czas, można rozważyć opcję wypożyczenia. Jest coraz więcej firm oferujących wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Rodzaje i zastosowanie łóżek rehabilitacyjnych

 

Wybór konkretnego łóżka rehabilitacyjnego nie jest sprawą łatwą. Istnieje wiele modeli łóżek dla chorych, w tym także oczywiście dla seniorów, w których wykorzystano różne rozwiązania techniczne i materiały. Wybierać można spośród łóżek elektrycznych, mechanicznych, drewnianych lub metalowych. Na szczęście łóżka stałe już kilka lat temu ustąpiły miejsca tym regulowanym.

Wśród wielu modeli oferowanych na rynku, szczególne miejsce zajmują elektryczne łóżka rehabilitacyjne. Oferują one największą spośród innych łóżek regulację położenia stelaża i nachylenia konstrukcji, co przekłada się na wygodę i komfort użytkowania. Regulację łóżka może przeprowadzić sam użytkownik przy pomocy pilota. W przypadku łóżka mechanicznego także istnieje możliwość regulacji, jednak osoba chora nie będzie w stanie dokonać jej samodzielnie.

 

Lepsze łóżko elektryczne czy mechaniczne?

 

Podstawowym kryterium wyboru łóżka dla chorego jest rodzaj mechanizmu, jaki jest użyty do regulacji. Lepszą opcją wydaje się łóżko elektryczne obsługiwane przez pilota, gdzie możliwa jest zmiana wysokości całego łóżka, ułożenia lub nachylenia segmentów łóżka, czy wreszcie uniesienia lub opuszczenia zagłówka. Łóżko elektryczne sprawdzi się doskonale u osób po udarach mózgu, a także w przebiegu chorób takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona.

Ten rodzaj sterowania pozwala na większą samodzielność chorego, a także efektywnie wspomaga opiekunów przy zmianach pozycji i ułożenia chorego. Łóżka elektryczne są łóżkami o budowie drewnianej, choć można znaleźć także modele metalowe. Poza standardowymi funkcjami regulacji, łącznie z regulacją sekcji ud, w modelach elektrycznych zastosowana jest także pozycja Trendelenburga oraz Anty-Trendelenburga. Dołączony jest także często wysięgnik z trójkątem.

Ważną cechą tych łóżek jest możliwość ich rozbudowy o dodatkowe akcesoria, dzięki którym będą jeszcze bardziej komfortowe i uniwersalne. Ceny łóżek elektrycznych wahają się w przedziale od 2500 zł do 4000 zł. Jej wysokość jest uzależniona od producenta, serwisu i gwarancji, jaką oferuje producent.

łóżko elektryczne

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia