ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Każdego roku dziesiątki, jak nie setki tysięcy ludzi ubiega się o refundację z NFZ. W naszym społeczeństwie funkcjonuje dużo osób niepełnosprawnych, które potrzebują wsparcia i pomocy. Jedną z nich jest dofinansowanie PEFRON, dzięki któremu można taniej kupić sprzęt potrzebny do normalnego funkcjonowania. Co jest objęte tą refundacją? Gdzie można nabyć ten sprzęt? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które są zainteresowane tematem.

 

Co obejmuje refundacja NFZ?


Refundacja dla osób niepełnosprawnych obejmuje tak zwane wyroby medyczne. Lista tych wyrobów jest stosunkowo długa. Należą tutaj między innymi różnego rodzaju sprzęty potrzebne do samodzielnego poruszania się, na przykład kule, wózki inwalidzkie czy balkoniki. Poza tym można uzyskać również dofinansowanie do butów ortopedycznych, w tym też dla dzieci. Kolejne wyroby medyczne objęte refundacją to pieluchomajtki, z których korzystają osoby niesamodzielne leżące. Można ubiegać się o pieniądze na aparat słuchowy, ortezy ortopedyczne, materiały potrzebne do zmiany opatrunku wtedy, gdy ma się stomię lub cewnik. Otrzymują też ludzie korzystający na stałe z pompy insulinowych. Pełną listę sprzętu medycznego, który może być refundowany, można znaleźć na stronach rządowych.

 

Gdzie znaleźć aktualne informacje na temat refundacji?


Jeżeli nie ma się pewności odnośnie aktualnych przepisów dotyczących refundacji, zawsze najlepiej szukać u źródła. W tym wypadku mowa o stronach rządowych, na których wyszczególnione są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące refundacji. To właśnie tam można znaleźć między innymi listę wyrobów medycznych, na które można otrzymać zniżki.

 

Gdzie kupić sprzęt objęty refundacją?


Gdzie można kupić sprzęt objęty refundacją? W dobrych sklepach rehabilitacyjny i ortopedycznych, które zlokalizowane są na terenie całego kraju. W tym przypadku nie obowiązuje rejonizacja, dlatego można kupować bez względu na to, gdzie się mieszka. Trzeba tylko sprawdzić, czy sklep posiada stosowne umowy z NFZ. Jeśli tak, refundacja będzie zrealizowana. Jak wybrać dla siebie dobry sprzęt? Czy kierować się kwotą refundacji, czy dopłacić? Wszystko zależy od możliwości finansowych. Nie da się ukryć, że bardzo często refundacja nie pokrywa wszystkich kosztów. Oznacza to, że osoba robiąca zakupy będzie musiała i tak część kwoty zapłacić z własnych pieniędzy. Jest to dobra opcja wtedy, gdy wybiera się lepszej jakości produkty, które wystarczą na dłużej.

 

Dopłata powyżej kwoty refundacji


Na dopłatą powyżej kwoty, która jest refundowana, bardzo często decydują się między innymi osoby, które muszą kupić wózek inwalidzki. Niestety refundacja na wózek pokrywa koszty zakupu podstawowego sprzętu, które często nie jest zbyt wygodny i funkcjonalny. Osoby, które szukają lepszej opcji, pozwalającej na większą samodzielność osobom, które mają bardzo duże ograniczenia w poruszaniu się oraz samodzielności, kupują droższy sprzęt. Warto o tym wiedzieć, że w ogóle istnieje taka możliwość. Można zapłacić więcej, decydując się na droższe produkty, których cena przekracza cenę refundacji. Wtedy z refundacji pokrywa się część kosztów, a resztę się dopłaca. Właśnie w ten sposób rozwiązują sprawą osoby, które chcą korzystać z najlepszego sprzętu medycznego.

refundacja NFZ, dofinansowanie PEFRON

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia