ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

  W dzisiejszych czasach nietrudno jest o wystąpienie bólu karku. Borykają się z tym zarówno młode, jak i starsze osoby. Czasami nieświadomie przyczyniamy się do wystąpienia dolegliwości bólowych na skutek prowadzenia siedzącego trybu życia i przybierania niewłaściwej postawy ciała. Złe ustawienie głowy w dłuższej perspektywie czasu prowadzi w końcu do bólu i nawet zwyrodnień. Trzeba pamiętać o tym, że głowa nie jest lekka, a szyją wykonujemy dziennie setki ruchów. Nic więc dziwnego, że może wystąpić ból.

 

Ból karku, na pomoc!

 

  Jeśli ktoś prowadzi siedzący tryb życia, przyjmuje wymuszoną pozycję, ma pracę biurową, spędza sporo czasu przed monitorem czy ekranem telewizora, dużo jeździ samochodem – naraża swój kark na duże obciążenia i przyczynia się do jego nadmiernego zmęczenia. Nic więc dziwnego, że wcześniej czy później pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości. Ból karku może mieć charakter napadowy lub stały. Bardzo często towarzyszą mu inne objawy w postaci zawrotów głowy, zaburzeń snu czy nawet wymioty. Wszystko zależy od rzeczywistej przyczyny takiego stanu rzeczy. Nawet nieprawidłowa dieta może przyczynić się do wystąpienia dolegliwości bólowych w szyjnej części kręgosłupa, szczególnie w przypadku niedoborów witamin i minerałów. Przykładem jest niedostateczna podaż witamin z grupy B czy magnezu. Nawet stronienie od aktywności fizycznej działa niekorzystnie na cały kręgosłup, rozleniwia jego układ mięśniowy. Nie mówiąc już o uszkodzeniu jednego z kręgów, przez otwory których biegną nerwy. Uszkodzony kręg może uciskać na nerw, co objawi się w postaci nieznośnego bólu. Kręgosłup szyjny jest bardzo narożny na urazy i zwyrodnienia.

 

  Bólu karku nie należy lekceważyć, szczególnie jeśli występuje często i w nasilonym stopniu. Każdy chroniczny ból należy skonsultować ze specjalistą. Może okazać się, że jest on objawem jakiegoś konkretnego schorzenia, które wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia. W większości przypadków ból odcinka szyjnego kręgosłupa spowodowany jest przemęczeniem. W takim przypadku warto zadbać o odciążenie kręgosłupa i wzmocnienie układu mięśniowego. Z pomocą przychodzą rożnego typu ćwiczenia i sprzęt rehabilitacyjny. Należy pamiętać o przybieraniu prawidłowej pozycji podczas czytania i pracy przy komputerze. Głowa powinna być zawsze wyprostowana, a plecy i lędźwie podparte. Zaleca się też trzymać łokcie na podparciu. Warto pamiętać o regularnym ćwiczeniu mięśni karku. Odciążająco będą działać każde ćwiczenia z wykorzystaniem barków, karku i ramion.

 

Sprzęt rehabilitacyjny, a ból karku

 

  W zredukowaniu bólu karku bez wątpienia pomoże kołnierz ortopedyczny, który został zaprojektowany w taki sposób, aby unieruchomić odcinek szyjny kręgosłupa, zapewniając przy tym pacjentowi komfort. Do wyboru jest wiele rodzajów ortez szyjnych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Godnym polecenia kołnierzem jest ten o anatomicznych kształtach, który zapewnia podbródkowi odpowiednie oparcie, przeciwdziałając oparzeniom i urazom. Wykonany z hipoalergicznego materiału uchroni przed wystąpieniem uczulenia czy podrażnienia skóry nawet przy dłuższym użytkowaniu. Ortezy szyjne idealnie sprawdzają się przy dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa, kręczy szyi o różnej etiologii, stanach pooperacyjnych/po złamaniu odcinka szyjnego kręgosłupa. Po kołnierz ortopedyczny warto sięgać przy każdych ostrych/przewlekłych zespołach bólowych szyi na skutek urazu, przeciążenia czy zmian zwyrodnieniowych.

 

  Sprzęt rehabilitacyjny doskonale sprawdza się podczas rekonwalescencji. Ortezy szyjne stosuje się zarówno w profilaktycznie u osób cierpiących na dolegliwości i schorzenia szyjnego odcinka kręgosłupa, jak również w celu zredukowania bólu szyi oraz podczas rehabilitacji w przypadku zwyrodnień kręgów szyjnych. Za pomocą sprzętu rehabilitacyjnego możliwe staje się zmniejszenie ryzyka zniekształcenia postawy ciała, skorygowanie wadliwej postawy ciała i niewłaściwego ustawienia głowy. Pomoże przy bólach reumatycznych, sztywnieniu mięśni szyi i karku. Podobnie jest z nerwobólami w okolicy szyi i ramion. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych sprzęt rehabilitacyjny można kupić lub wypożyczyć.

ból karku

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia