ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Łóżko rehabilitacyjne dla seniora

 

Osoba starsza, która ma problemy z poruszaniem się w wyniku np. poważnej choroby, musi mieć zapewnione odpowiednie warunku w postaci: łóżko rehabilitacyjne dla seniora. Rzecz jasna nie może to być pierwsze z brzegu łóżko, lecz model rehabilitacyjny. Zasadne jednak w takiej sytuacji staje się pytanie, czy lepiej takie łóżko dla swojej bliskiej osoby kupić, czy też może jednak wypożyczyć?

 

Czym jest łóżko rehabilitacyjne?

 

Zanim jednak przejdzie się do analizy tego, co będzie lepszym rozwiązaniem, kupowanie czy wypożyczanie, najpierw trzeba dokładnie zdać sobie sprawę z tego, o czym właściwe się mówi. Innymi słowy, czym jest łóżko rehabilitacyjne?
Choć służy mniej więcej do tego samego, to jednak łóżko rehabilitacyjne właściwie pod każdym względem różni się od tego klasycznego. Przede wszystkim wyposażone jest ono w ogromną ilość silników sterujących. Dzięki temu istnieje możliwość podwyższania i obniżania łóżka, a także każdego jego elementu konstrukcyjnego. Pozwala to na wygodne ustawienie ich pozycji, co przydaje się np. osobie opiekującej się seniorem.
Co więcej, łóżko rehabilitacyjne wyposażone jest w wiele dodatkowych elementów. Warto tu wspomnieć przykładowo o uchwytach ułatwiających podnoszenie się czy też zmiany pozycji, a także o zabezpieczaniach przed spadnięciem w postaci barierek, czy też rzecz jasna specjalnej, w pełni regulowanej podstawce, na której można przykładowo stawiać posiłek.
Te najbardziej zaawansowane technicznie łóżka mogą być właściwie w pełni samowystarczalne jeśli chodzi o opiekę nad człowiekiem. Na ich wyposażeniu może być nawet respirator czy też defibrylator. Jasne więc jest to, że takie łóżko potrafi kosztować krocie. Zasadne więc jest pytanie, czy zawsze trzeba je kupować?

 

Charakterystyka kupowania łóżka rehabilitacyjnego

 

Patrząc na możliwe wyposażenie łóżka rehabilitacyjnego, zasadne jest pytanie, ile może ono kosztować? Górna kwota jest praktycznie nieograniczona, lecz te najprostsze i najczęściej wybierane modele kupowane są za około 10 tysięcy złotych. Nadal jest to dość pokaźny wydatek, lecz w zasięg prawie każdego.
Z jakiego jednak powodu warto się na tak duży wydatek zdecydować i kupić takie łóżko? Przede wszystkim z powodu możliwości wybrania takiego modelu i takiego jego wyposażenia, jakiego się potrzebuje. W przypadku modeli używanych nie ma takiej możliwości i kupuje się to, co akurat jest dostępne. Kupując nowe, klient ma pełną kontrolę nad tym, co kupi. Co więcej, kupując nowe łóżka, otrzymuje się do nich gwarancje, a także ma się pewność, że kupuje się najnowocześniejsze rozwiązania dostępne aktualnie na rynku. Innymi słowy, kierując się jakością, trzeba wybrać model nowy. Czy jednak aby na pewno jest to poprawne stwierdzenie ? Jak się okazuje nie do końca.

 

Charakterystyka wypożyczania łóżka rehabilitacyjnego

 

Czym charakteryzuje się wypożyczanie łóżek rehabilitacyjnych? Na czym to dokładnie polega i jakie płyną z tego zalety?
Przede wszystkim zwrócić uwagę trzeba na to, że wypożyczenie takiego łóżka jest rozwiązaniem zwyczajnie o wiele ekonomiczniejszym. Po pierwsze z tego powodu, że nie wydaje się na raz dużej kwoty, lecz jedynie niewielką comiesięczną sumę przeznacza na abonament. A nie da się ukryć, że osoby starsze na takim łóżku nie leża wiele lat, więc prędzej czy później pozostaje się z dobrym i drogim łóżkiem, które staje się nagle całkowicie bezużyteczne. Wydane na niego pieniądze nie są więc w żadnym stopniu zwracane. Co innego jednak w przypadku wypożyczenia, które dowolnej chwili można zakończyć i tym samym zwrócić łóżko do firmy je wypożyczającej.
Wiele osób ma pewne obawy związane z tym, że gdy wypożycza się łóżko, bierze się na siebie cały ciężar konserwacji czy też serwisowania go. Nic bardziej mylnego, ponieważ tym wszystkim zajmuje się zewnętrzny serwis, który wykonuje prace i naprawę w ramach opłacanego niewielkiego abonamentu.


Na koniec pozostaje jeszcze kwestia jakości takich łóżek. W tym wypadku trzeba powiedzieć jedno, są to łóżka zawsze w doskonałej kondycji i stanie techniczny. Co więcej, są to modele jedynie najnowsze, które w pełni zaspokajają wszelkie potrzeby osoby starszej.

łóżko rehabilitacyjne dla seniora

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia