ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

W świetle siedzącego trybu życia coraz więcej osób cierpi na mniejsze bądź większe schorzenia kręgosłupa. Nieprawidłowości wynikające z nienaturalnego ułożenia pleców odbijają się w postaci bólu w okolicach odcinka lędźwiowego bądź piersiowego. Również zaniedbanie mięśni pleców prowadzi do przemęczenia i stałego napięcia, co powoduje ból w okolicach kręgosłupa.

 

Fizjoterapia, profilaktyka

 

Odpowiednia systematyka obejmująca ćwiczenia wzmacniające i rozciągające pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia objawów bólowych mięśni przy kręgosłupie. Aktywność ta jest stosunkowo prosta, więc w codziennej rutynie może zostać uwzględniona zarówno przez młodzież, jak i osoby starsze, które ze względu na wiek są bardziej narażone na bóle kręgosłupa.

W przypadku osoby ćwiczącej regularnie, należy przed każdym wysiłkiem zadbać o odpowiednie rozciąganie mięśni w obrębie kręgosłupa. Niezależnie od tego czy są to zajęcia na siłowni czy też mecz piłki nożnej, lędźwie oraz mięśnie przy łopatkach narażone są na przeciążenia i zrywy, które doprowadzają do mikrouszkodzeń mogących finalnie spowodować napięcie mięśniowe i bóle. Odpowiednio intensywne rozciąganie przygotowuje mięśnie na nadchodzące przeciążenia.

W przypadku osób starszych idealnym rozwiązaniem, oprócz rozciągania, są statyczne ćwiczenie wzmacniające mięśnie pleców. Można je wykonywać w domowym zaciszu i nie wymagają dodatkowego sprzętu. Obejmują one proste wznosy kończyć oraz tułowia w zakresie ruchu, który nie powoduje bólu. Warto sprawdzić kilka takich ćwiczeń i uwzględnić ich wykonywanie w porannej bądź wieczornej rutynie. Fizjoterapia ma zbawienne działanie dla organizmu.

 

Pomoc specjalisty w kwestii masażu

 

Występowanie dolegliwości bólowych powinno zostać usunięte poprzez pozbycie się przyczyny. Należy więc zapomnieć o systematycznym zażywaniu tabletek przeciwbólowych i zwrócić się do specjalisty, na przykład fizjoterapeuty. fizjoterapia zajmuje się między innymi eliminowaniem czynników, które prowokują ból poprzez odpowiednie techniki masażu.

Lecznicze masaże kręgosłupa mogą przynieść efekty już po jednej sesji, jednakże warto mieć na uwadze, iż wystąpienie jeden raz danego schorzenia, przykładowo przemęczenia mięśniowego, może powodować nawroty w przyszłości. Masaże opierają się na rozluźnieniu i ukrwieniu mięśni pleców, dzięki czemu dolegliwości bólowe mogą ustąpić stosunkowo szybko. Objawy mogą powrócić poprzez zaniedbanie mięśni, brak stymulacji w postaci ćwiczeń wzmacniających, warto więc regularnie odwiedzać gabinet masażu oferujący leczenie kręgosłupa.

 

Wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych

 


Zdarzają się przypadki w których osoba cierpiąca na dane schorzenie kręgosłupa wymaga długotrwałego odpoczynku w postaci leżenia w łóżku i minimalizacji wszelkich obciążeń. Warto wybrać wtedy odpowiednie łóżko rehabilitacyjne, które będzie spełniało standardy funkcjonalności i wygody.

Wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych umożliwiają wynajem takiego łóżka na czas trwania rehabilitacji, dzięki czemu nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu na stałe. W ofertach znaleźć można przeróżne warianty łóżek, jak choćby wyposażone w pilot umożliwiający zdalne regulowanie ułożenia. Warto pochylić się nad ofertą wynajmu łóżka rehabilitacyjnego w przypadku terapii obejmującej niezbyt długi okres czasu, dzięki czemu możliwe jest tymczasowe nabycie skutecznego urządzenia za niewielką cenę.

fizjoterapia, masażu

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia