ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wózek inwalidzki, kupować czy wypożyczyć?

Obecnie nie ma nawet potrzeby, by kupować wózek inwalidzki na własność, gdyż można wypożyczyć profesjonalne i nowoczesne wózki inwalidzkie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które na skutek wypadku potrzebują rehabilitacji, a więc będą używać wózki inwalidzkie tylko przez określony okres czasu. Jeśli ktoś jest osobą niepełnosprawną, to może liczyć na otrzymanie dofinansowania na wózek inwalidzki i do jego wymiany co pięć lat. Nasuwa się jednak pytanie, jak wybrać dla siebie odpowiedni wózek inwalidzki?

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek inwalidzki?

Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że wcale nie jest tak łatwo zdecydować się na konkretny wózek inwalidzki. Wybór powinien jednak być bardzo dobrze przemyślany, w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta. W grę wchodzi zarówno funkcjonalność jaką daje wózek inwalidzki, jak również jego cena i dostępność serwisu. Do dyspozycji są zarówno wózki inwalidzkie standardowe, jak i modele elektryczne. Wózki inwalidzkie sterowane ręcznie są oczywiście znacznie tańsze, jednakże nie w każdym przypadku pacjent jest w stanie samodzielnie się na nich poruszać. Wówczas potrzebny będzie wózek elektryczny, którym steruje się przy pomocy joysticka. Na tego typu wózki inwalidzkie często decydują się osoby starsze.

Wózki inwalidzkie - dopasowanie.

Bardzo ważne podczas wybierania sprzętu jest to, aby dopasować wózek inwalidzki do stopnia niepełnosprawności pacjenta. Znaczenie ma głębokość i szerokość siedziska. Należy sprawdzić sprawność hamulców i możliwość zmiany osi. Jeśli decydujemy się na zakup wózka elektrycznego, to należy zwrócić uwagę na moc silnika i na dodatkowe funkcjonalności. Należy także pamiętać o sprawdzeniu hamulców, oświetlenia, sposobu sterowania i siedziska. Przyjrzeć się należy także temu, w jaki sposób będzie wyglądała eksploatacja wózka. Jeśli komuś zależy na modelu bezobsługowym, to najlepszym wyborem będzie wózek wyposażony w akumulator z suchym żelem.

Wózki inwalidzkie - zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą.

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia