ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Komfort snu ma ogromny wpływ na samopoczucie, czy też poziom regeneracji. Należy wiedzieć, że duże znaczenie ma jakość posiadanych poduszek. Do tematu warto jest podejść z należytą rozwagą. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy posiadają problemy z kręgosłupem, czy też kręgami szyjnymi. Znakomitym rozwiązaniem jest poduszka ortopedyczna, która występuje w wielu różnych wariantach. Warto dodać, że dostępne są specjalne modele dla dzieci.

 

Poduszka ortopedyczna, optymalne podtrzymanie układu kostnego

 

Źle dopasowana poduszka stanowi reale zagrożenie dla układu kostnego, co może przełożyć się nie tylko na dyskomfort, ale również dolegliwości bólowe, a nawet pogłębianie się schorzenia. Produkty ortopedyczne zapewniają kręgom szyjnym optymalne podtrzymanie, a jednocześnie wspomagają zachowanie neutralnej pozycji (lordozy szyjnej). Dodatkowym atutem jest rozluźnienie mięśni - dzięki temu rano można obudzić się wypoczętym. Ponadto taka poduszka ortopedyczna jest wyprofilowana w taki sposób, aby wspomagać prawidłowy przepływ krwi. Podczas jej doboru należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników, jednak ogromną rolę odgrywa pozycja podczas snu.

 

- Poduszka ortopedyczna do spania na boku - powinna ona posiadać dodatkowe profilowanie przypominające wałek. Podczas snu znajduje się on pomiędzy barkiem, a kręgosłupem, co przekłada się na znakomite podtrzymanie ciała. Głowa znajduje się w naturalnym położeniu.
- Poduszka ortopedyczna do spania na plecach - nie może być ona zbyt wysoka, gdyż będzie wywoływać dyskomfort. Najlepiej, aby część profilowa posiadała dodatkowe wycięcie. Ważne jest to, aby głowa znajdowała się w stabilnym położeniu podczas snu.
- Poduszka ortopedyczna do spania na brzuchu - w tym przypadku najlepiej sprawdzają się wszelkie płaskie modele np. w formie gwiazdy.

 

Poduszka ortopedyczna, redukcja dolegliwości bólowych

 

Poduszki ortopedyczne rekomendowane są przede wszystkim tym, którzy posiadają rozmaite problemy z układem kostnym oraz kręgosłupem. Oczywiście należy liczyć się z tym, że tego rodzaju produkty stanowią tylko wsparcie podczas leczenia, czy też łagodzenia uporczywych objawów. Nie jest to jednak sposób ba eliminację schorzenia.

Opisywany produkt polecany jest wszystkim tym, którzy cenią sobie podwyższony poziom wygody podczas snu. Trzeba jednak pamiętać, że dla dzieci przeznaczone są inne modele, niż dla osób dorosłych. Są one przystosowane do rozwijającego się organizmu.

 

Wybór odpowiedniego materiału

 

Poduszki ortopedyczne produkowane są z rozmaitych tworzyw. Ważne jest to, aby wybrać model renomowanego producenta. Materiały powinny być certyfikowane, gdyż tylko wtedy można mieć pewność, że spełniają one rygorystyczne normy oraz standardy. Największym zainteresowaniem cieszą się poduszki wykonane z pianki termoplastycznej, która elastycznie dopasowuje się do użytkownika pod wpływem działania temperatury.

Modele z pianki poliuretanowej są tańsze, jednak posiadają słabsze właściwości. Są one dedykowane głównie tym, którzy poszukują modelu profilaktycznego. Przystosowują się one do użytkownika w mniejszym stopniu, a więc raczej nie sprawdzą się w przypadku poważnych i zaawansowanych schorzeń.

 

Modele dla niemowląt

 

Niemowlętom dedykowane są specjalne poduszki ortopedyczne, które wspierają prawidłowy rozwój układu kostnego. Dzięki nim możliwe jest zneutralizowanie nacisku punktowego, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia deformacji głowy. Trzeba wiedzieć, że często okazuje się ona skuteczna nawet wtedy, kiedy doszło już do spłaszczenia części potylicznej.

 

Decyzji o zakupie poduszki dla dzieci lub dorosłych nie należy podejmować zbyt pochopnie. Z pewnością nie warto jest inwestować w produkty słabej jakości, które nie posiadają atestu. W naszej ofercie można znaleźć wyłącznie sprawdzone modele, które cieszą się uznaniem nawet wśród specjalistów. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku osób, które na pierwszym miejscu stawiają jakość. Nasza wykwalifikowana obsługa z chęcią pomoże w doborze właściwej poduszki ortopedycznej - wystarczy skontaktować się z nami drogą mailową lub telefoniczną.

 

poduszka ortopedyczna

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia