ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wypożyczalnia szyn CPM – skuteczna pomoc w rehabilitacji.

CPM (Continuous Passive Motion) jest to terapia ciągłym ruchem biernym, która wspomaga rehabilitację pooperacyjną oraz pourazową stawów kolanowych i biodrowych. Ruchem biernym określany jest ruch stawu bez angażowania mięśni pacjenta.

Metoda CPM przede wszystkim wspomaga proces gojenia, służy wczesnemu odzyskaniu bezbolesnej ruchomości stawów, a także uzyskaniu dobrych wyników czynnościowych i uniknięcia unieruchomienia kończyny.

Wynajem szyn CPM – wskazania do stosowania

Korzystanie z szyn CPM pozwala na szybszą regenerację i mobilizację stawów poprzez ciągłe wymuszanie ruchu. Przy tym mamy pełną kontrolę nad zakresem wymuszanego ruchu, co pozwala zmniejszyć poziom odczuwanego bólu podczas terapii. Takie delikatne ruchy stawu wspomagają również odżywianie, a także metabolizm chrząstki, dzięki czemu m.in. zapobiegamy powstawaniu zrostów.

Stosowanie szyn CPM wskazane jest przede wszystkim przy:

• kontuzji i skręceniach stawów,
• zabiegach artroskopowych,
• rehabilitacja po implantacji endoprotez,
• osteotomii korekcyjnej,
• zabiegach na tkankach miękkich w okolicy stawów,
• wszelkich operacjach z zespoleniem kości,
• jako mobilizację stawu po długotrwałym unieruchomieniu np. w gipsie,
• zastrzale zapalenia stawów.

Ćwiczenia bierne z wykorzystaniem szyny CPM wykonuje się po konsultacji z lekarzem, który bierze pod uwagę uraz, stan pacjenta po operacji, a także jego wiek i stopień sprawności fizycznej. Zazwyczaj można poruszać chorą kończyną już w pierwszej dobie po zabiegu operacyjnym.

Wypożyczalnia szyn CPM

Czy zatem warto kupić szynę CPM? Warto taką szynę posiadać, jeśli takie będą wskazania lekarza. Jednak zakup takiego urządzenia dla wielu osób może okazać się poza zasięgiem finansowym. Ceny szyn CPM wahają się od 8 do nawet 45 tys. zł. Szpitale i ośrodki rehabilitacyjne na ogół posiadają taki sprzęt w swoim wyposażeniu, ale najczęściej wskazana jest również rehabilitacja domowa.

Wynajem szyn CPM - dobre rozwiązanie finansowe

Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczalnia szyn CPM oraz jej najem na okres trwania rehabilitacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy pieniądze, a po skończonej rehabilitacji, sprzęt nie będzie zalegał w domu. Ciekawą ofertę, pod względem cenowym, posiada wypożyczalnia szyn CPM, działająca na Śląsku - Rehavit - oferująca wynajem szyn CPM.

wynajem szyn cpm, wypożyczalnia szyn cpm

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia